پیام فرستادن

اخبار

August 30, 2022

"ما هم می توانیم کار را انجام دهیم": صنعت ساختمان در میان کمبود نیروی کار به زنان نگاه می کند

پس از حدود 10 سال به عنوان یک باریستا در شهر نیویورک، دزیره کاماچو به این نتیجه رسید که زمان آن رسیده است که مسیر شغلی جدیدی را تعیین کند - ساخت و ساز.

کاماچو به سی‌بی‌اس نیوز گفت: «حتی مادر خودم هم وقتی به او گفتم که به انجام این کار علاقه دارم، او می‌گوید: «چرا می‌خواهی این کار را انجام بدهی؟ این کار یک مرد است»."و من فقط مثل "آره، خوب، من به پول آن مرد نیاز دارم، بنابراین می‌روم کار آن مرد را انجام دهم."

از لحاظ تاریخی، ساخت و ساز یک زمینه مردانه بوده است.اما اکنون زنان بیشتری به صفوف آن می پیوندند.طبق آمار اداره آمار کار، زنان تقریباً 11 درصد از نیروی کار ساختمانی کشور را تشکیل می دهند.

 

طبق دفتر آمار کار، این صنعت دارای یکی از باریک‌ترین شکاف‌های دستمزد در کشور است، به طوری که کارگران زن ساختمانی حدود 95 درصد از متوسط ​​دستمزد یک کارگر مرد را در مشاغلی که اغلب به مدرک دانشگاهی نیاز ندارند، دریافت می‌کنند.

تعداد زنان در ساخت و ساز در حدود یک دهه بیش از 50 درصد افزایش یافته و تا حدی به دلیل کمپین های استخدام هدفمند به بیش از یک میلیون رسیده است.

برایان تورمیل، مدیر اجرایی ارشد روابط عمومی شرکت پیمانکاران عمومی آمریکا، به سی‌بی‌اس نیوز گفت: «این یک بازار کاملاً دست‌نخورده است. ما با کمبود نیروی کار با یک دست بسته از پشت می‌جنگیم».

انجمن صنفی یک کمپین تبلیغاتی دیجیتالی راه اندازی کرد و از زنان خواست که مشاغل ساختمانی را در نظر بگیرند و ده ها هزار متقاضی را به خود جذب کرد.

"این همه چیز از اصول اولیه است، مانند برداشتن تقویم لعنتی از دیوار تریلر گرفته تا تغییرات اساسی تر در تفکر در مورد اینکه چگونه محیطی را ایجاد کنیم که خوشایندتر باشد. چگونه به افراد جدید گوش دهیم؟"تورمیل گفت.

در ایالت کارولینا، شرکت سامت شروع به ارائه مرخصی با حقوق والدین کرد.زنان در حال حاضر نزدیک به 20 درصد از نیروی کار آن را تشکیل می دهند.

کاماچو در نیویورک پس از مشاهده آگهی در مترو در مدرسه تجارت ثبت نام کرد.

کاماچو گفت: "ما اینجا هستیم، ما قوی هستیم."ما می‌توانیم کار را نیز انجام دهیم. و برای انجام آن حاضر شده‌ایم.»

 

آخرین اخبار شرکت "ما هم می توانیم کار را انجام دهیم": صنعت ساختمان در میان کمبود نیروی کار به زنان نگاه می کند  0

آخرین اخبار شرکت "ما هم می توانیم کار را انجام دهیم": صنعت ساختمان در میان کمبود نیروی کار به زنان نگاه می کند  1

آخرین اخبار شرکت "ما هم می توانیم کار را انجام دهیم": صنعت ساختمان در میان کمبود نیروی کار به زنان نگاه می کند  2

 

https://www.cbsnews.com/news/construction-work-shortage-women/

اطلاعات تماس